Strona główna |  Sklep |  Kontakt |  Regulamin |  Redakcje
      Szukaj
matratzen lattenroste bettwaren betten
 • Dostawa na terenie Polski GRATIS!
 • Bezpieczna płatność – Certyfikat SSL
 • Kupno bez ryzyka – 30 dniowe testowanie
 • Bezpośrednio od producenta
 • Nasi klienci ocenili nas 4.9 z możliwych 5 punktów. Średnią ustalono z ponad 10.000 opinii.
Logo
Produkowane w Niemczech
  Produkt tygodnia
tylko 2.097,00 PLN
 
 • Platnosc
Ravensberger® Materace Platnosci i realizacja
 
Doradca do stelaży

Państwa zdrowy i spokojny sen składa się z materaca i pokrowca, stelaża, pościeli i łóżka.

Stelaż ma istotne znaczenie i stanowi około jednej trzeciej ogólnego wyniku zdrowego snu. Dwie trzecie sił i ruchów, które występują podczas snu przetwarzane są przez materac, a jedna trzecia przez stelaż.

Dlatego ważne jest porozumienie stelaża z materacem w osiągnięciu głównych celów jak zdrowy, spokojny i komfortowy sen.

Duomed sztywny i regulowany manualnie
Zdjęcie: Ravensberger® materace

Illustration der Körperzonen

Stelaż jest "rusztem" pod materac. Najważniejszym kryterium jest wąski wspierający "ruszt". Obecnie przyjęte reguły to odległość pomiędzy listwami, która jest mniejsza lub równa 3,5 cm. Nasz stelaż MEDITEC® ma odstęp 2,8 cm pomiędzy listwami. Takie też odstępy posiada stelaż: vita med, meditop, medimed i duomed – jego rozpiętość między listwami wynosi: 1,6 cm. W sprzedaży oferujemy Państwu stelaż bardzo czuły o systemie talerzowym MEDITEC®.

Przedstawione poniżej aspekty są ważne dla ortopedycznej funkcjonalności:

 • Stelaż powinien posiadać większą elastyczność na strefach ramion i miednicy, natomiast strefa lędźwiowa dodatkowo powinna być wzmocniona. Strefy te - twarde i miękkie - można inywidualnie regulować. Stelaż w połaczeniu z materacem stanowią ścisłą symbiozę, co powoduje przy ułożeniu kręgosłupa w każdej pozycji znakomity komfort snu.
 • Ponadto listwy stelaża powinny być umocowane ponad ramą konstrukcyjną stelaża. Sprawia to, że droga nacisku ciężaru ciała obejmuje całość powierzchni łóżka. Chroni to Państwa przed powstawianiem „martwej strefy”, zwłaszcza gdy łóżko jest podwójne. Te i inne rozwiązania zostały zastosowane w naszym stelażu.
 • Dla zdrowego i spokojnego snu wystarcza stelaż sztywny. Nie posiada on regulacji zagłówka i zanóżka, który gdy występuje zazwyczaj tę funkcję posiada. Niemniej jednak, dla niektórych z Państwa stelaż w takiej postaci jest wystarczający.
 • Dzięki tej funkcji stelaż w połączeniu z materacem stanowią ważną część ogólnego systemu zdrowia i komfortu snu.
Wbudowana została strefa komfortowa barek i miednicy a dodatkowo stelaż posiada wzmocniony obszar środkowy (lędźwiowy)
Zdjęcie: Ravensberger® materace

Ponad ramą konstrukcyjną ułożono listwy w potrójnych kauczukowych uchwytach
Zdjęcie: Ravensberger® materace


Illustration der Körperzonen

 • Stelaże regulowane manualnie, są wyposażone z zagłówek i podnóżek, z możliwością regulacji wysokości. Przy naszym stelażu medimed 44 regulowanym i duomed o systemie talerzowym regulowanym są to stelaże regulowane, aż do pozycji siedzącej. To znaczy że pierwsza regulacja zagłówka będzie zginana (podzielona na część głowy i pleców ), druga regulacja umożliwi ułożenie pionowe stelaża, aż do pozycji siedzącej łóżka.
 • Stelaże regulowane elektrycznie zapewniają wysoki komfort użytkowania. Ważne jest tutaj odseparowanie napięcia sieciowego, gdy nie korzystamy z silnika. Sterowanie znajduje się w przekaźniku, we wtyczce, która umożliwia nam jego pozycjonowanie. Napięcie elektryczne sterowane przez przekaźnik i transformator posiada moc od 230 V do 15 V. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań, nie tworzy się pole magnetyczne podczas snu, a dla użytkownika nie ma znaczenia jakie napięcie posiada przekażnik.
 • Nasze stelaże elektrycznie regulowane, wyposażone są o albo z 9 V, aby funkcja bezpiecznego opuszczania stelaża w przypadku braku zasilania w pozycję poziomej do spania była zagwarantowana.

  Informacja o produktach z lini Ravensberger® materace

 • Nasz stelaż o 28 listwach, który w konstrukcji manualnej regulowanej był przez Instytut Stiftung Warentest wysoko notowany. Charakteryzuje się on niską wysokością 5,0 cm.
 • Nasze stelaże meditop (30 listew) i medimed® (44 listew) – pięcio i siedmio strefowe- posiadają uchwyty umocowane ponad ramą konstrukcyjną i z własną drogą nacisku. Stelaż medimed posiada wysoko efektywny system ulgowy w strefach barek i miednicy dla optymalnego położenia kręgosłupa. System ten zapobiega także powstawaniu napięć mięsni przy dodatkowym wgłębieniu (20 mm) w ramie stelażowej.
 • Nasz stelaż duomed® o systemie talerzowym posiada szczególne delikatne obszary dla ramion i miednicy przez pojedyńcze elementy talerzowe, które szczególnie w tym delikatnym obszarze w połączeniu z materacem, gwarantują proste ułożenie kręgosłupa.
 • Ważne jest, aby stelaż był na całej jego powierzchni obłożony listwami. To znaczy, że my przy naszych stelażach jedną listwę przy głowie a drugą przy nogach montujemy aby zapewnić optymalne rozwiązanie na całej powierzchni stelaża.
 • Nasz stelaż meditec o systemie talerzowym jast bardzo wrażliwym stelażem, a 60 pojedynczych elementów talerzowych pełni szczególną rolę dopasowania do ciała. Dzięki takej konstrukcji oraz systemowi talerzowemu w połączeniu z naszym materacem, ciało będzie się bardziej konturować, organizm relaksować zapewniając nam najwyższy poźom wypoczynku.
 • Wszystkie nasze stelaże do szerokości 100 cm przeznaczone są dla masy ciała do 130 kg, a wszystkie stelaże o szerokości 120 cm i 140 cm posiadają maksymalną granicę wagi do 220 kg i mieszczą się one w maksymalnej granicy testu wytrzymałości na ten produkt.
Wysoko jakościowa dwuczęściowa regulacja głowy i pleców, aż do pozycji siedzącej.
Zdjęcie: Ravensberger® materace

Stelaż duomed regulowany elektrycznie
Zdjęcie: Ravensberger® materace


Centrala Ravensberger® Matratzen w Lübbecke
Zdjęcie: Ravensberger® materace
 
Głębokość wkładania, to jest ten wymiar między górnym elementem mocowanym w skrzyni łóżka gdzie stelaż jest kładziony górną kantą łóżka, ta wysokość powinna tutaj być równa wysokości stelaża plus 4 cm, w celu zabezpieczenia materaca przed wysunińciem się z łóżka.

Nasze stelaże produkowane są do maksymalnej szerokości 140 cm. Wszelkie dodatkowe szerokości stelaża ponad ten rozmiar trzymamy z powodów funkcjonalnych i technicznych nie przydatne, ponieważ – z naszego punktu widzenia - rozpiętości są za duże, a także optymalność ortopedyczna leży pośrodku stelaża, tam gdzie pojedyńczy śpiący nie leży.

Szerokości łóżek od 160 cm powinna być rozwiązana przez dwa stelaże obok siebie, gdzie listwy zostały umocowane ponad ramą konstrukcyjną stelaża i zapobiegają dodatkowo tzw. „martwej strefie”.